Chirurgia stomatologiczna Katowice

W ASTRA DENT konsultacje z zakresu chirurgii stomatologicznej i chirurgii szczękowo-twarzowej prowadzi specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej dr n. med. Tomasz Bigas.

Podczas konsultacji Pacjent przedstawia swój problem specjaliście, który poza badaniem w gabinecie stomatologicznym, w razie konieczności zleca diagnostykę, w tym radiologiczną (np. zdjęcie panoramiczne, tomografię komputerową), omawia możliwości i przebieg leczenia, odpowiada na pytania.

Wiemy, z jakimi emocjami wiążą się zabiegi chirurgiczne. Dokładamy szczególnych starań, abyś czas związany z zabiegiem przebiegał możliwie komfortowo.

Chirurgia stomatologiczna laserowa

Kiedy tylko można wykorzystujemy w chirurgii laser stomatologiczny. Korzyści dla Pacjenta jest wiele. Zabiegi trwają krócej i są lepiej tolerowane przez naszych Pacjentów. Ponieważ laser zmniejsza krwawienie często nie trzeba zakładać szewków. Laser stymuluje regeneracje tkanek, więc gojenie jest szybsze. Wykorzystujemy przeciwbólowe działanie lasera co ma wpływ na komfort podczas zabiegów.

Dbamy o komfort naszych Pacjentów

Dziedzina stomatologii jaką jest chirurgia stomatologiczna przez wielu Pacjentów nie jest postrzegana delikatnie mówiąc jako najprzyjemniejsza i wiążą się z nią duże emocje. Zdajemy sobie z tego sprawę i staramy się zapewnić maksimum komfortu w tych mniej sprzyjających warunkach.

Zabiegi chirurgii stomatologicznej są wykonywane przez specjalistę chirurgii szczękowo-twarzowej. Poświęcamy czas na rozmowę i zrozumienie przez Pacjenta sposobu postępowania i ryzyka związane z zabiegiem. Rezerwujemy odpowiednią ilość czasu by móc się skupić tylko na zabiegu chirurgicznym. Wykorzystujemy cały nowoczesny sprzęt, by jak najmniej ingerować w organizm i zapewnić najszybsze gojenie. Priorytetem jest dla nas, by zabiegi przebiegały bezbólowo w komputerowym znieczuleniu miejscowym i dbamy o to podczas zabiegów w obrębie jamy ustnej. Zależy nam, aby leczenie było całkowicie bezbolesne.

Chirurgia stomatologiczna mikroskopowa

Dlaczego wykorzystanie mikroskopu stomatologicznego jest dla nas takie ważne?

Oczywiście, wykonywanie zabiegów chirurgicznych przez specjalistę, zgromadzenie nowoczesnych technologii w gabinecie ma znaczenie, ale to właśnie mikroskop stomatologiczny pozwala na maksymalną kontrolę o wiele większa niż oko czy lupy stomatologiczne dając możliwość maksymalnego powiększenia pola zabiegowego. Zwiększa się precyzja zabiegów i zmniejsza inwazyjność procedur zabiegowych. Często obraz uzyskany dzięki mikroskopowi rozwiewa wątpliwości chirurga stomatologa, a zabiegi trwają krócej.

10 punktów dlaczego warto nas wybrać

1. Zespół profesjonalistów

Pacjenci Astra Dent wygrywają na tym, że zespół profesjonalistów jest wsparty wiedzą i doświadczeniem lekarzy specjalistów z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, protetyki, periodontologii (MSc), implatologii (MSc) i ortodoncji. Ma to szczególne znaczenie przy wykonywaniu zabiegów implantologicznych, zabiegów z obszaru chirurgii szczękowo-twarzowej i chirurgii stomatologicznej oraz protetyki i ortodoncji.

Zapewniamy Pacjentom opiekę zespołu lekarzy w procesie leczenia. Zespołu o ogromnym doświadczeniu, który ciągle się kształci i podnosi swoje kwalifikacje na konferencjach i szkoleniach w Polsce i na świecie. Śledzimy najnowsze trendy w stomatologii i wdrażamy je w Astra Dent. Naszą wiedzą i doświadczeniem dzielimy się prowadząc szkolenia implantologiczne, chirurgiczne i periodontologiczne dla lekarzy na różnych poziomach zaawansowania

2. Konsultacje specjalistów

Kluczowym etapem w leczeniu jest zrozumienie potrzeb Pacjenta i przedstawienie realnych rozwiązań problemów, z jakimi się do nas zwraca. Specjaliści pracujący w Astra Dent poznają oczekiwania Pacjenta podczas konsultacji, pogłębiają badanie stanu jamy ustnej o diagnostykę radiologiczną, a w efekcie na koniec przedstawiają i omawiają możliwości leczenia w oparcie o aktualną wiedzę i wieloletnie doświadczenie.

3. Estetyka uśmiechu.

Wszystkie działania podjęte w naszej praktyce mają na celu uzyskanie pięknego uśmiechu i to jest naszym priorytetem. Zarówno małe wypełnienia, wieloetapowe zabiegi, jak i duże prace protetyczne wykonywane są ze starannością i w porozumieniu z Pacjentem. Laboratorium protetyczne mieści się pod tym samym adresem, dzięki czemu nasze korony, mosty i prace na implantach są dopasowywane do potrzeb w sposób komfortowy dla Pacjenta a osiągnięte efekty bliskie ideału czyli naturalnego zęba.

4. Kompleksowe podejście do leczenia

Proponujemy kompleksowe leczenie jamy ustnej – mamy wiedzę i sprzęt, który pozwala na wszechstronną pomoc w problemach jamy ustnej. Nie skupiamy się na jednym zębie, raczej widzimy go jako część całości jamy ustnej.

5. Kompleksowa diagnostyka radiologiczna

Dzięki zlokalizowaniu Pracowni Tomografii Komputerowej w Astra Dent odnosisz trzy korzyści: badanie wykonane jest na miejscu, dobieramy odpowiednie badanie do rodzaju schorzenia (począwszy od małego zdjęcia jednego zęba aż do tomografii komputerowej całej szczęki i żuchwy), a w razie pojawienia się trudności w interpretacji obrazu specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej jest na miejscu.

6. Laboratorium protetyczne i skaner 3D na miejscu

Dbamy o Twój czas – gabinety lekarskie i laboratorium protetyczne zlokalizowane są pod tym samym adresem. Małe poprawki są robione na miejscu bez potrzeby ponownego przyjazdu na wizytę.

7. Szybki dojazd

Jesteśmy zlokalizowani przy Drogowej Trasie Średnicowej – łączy ona wiele miast Aglomeracji Śląskiej. Ma ona ekspresowe połączenie z autostradą A4. Obie trasy pozwalają w sposób szybkie i bezkolizyjne dotarcie do nas.

8. Korzystna lokalizacja

Mieścimy się w centrum popularnego osiedla Katowic – na „Gwiazdach”, praktyka znajduje się na parterze pawilonu usługowego.

9. Elastyczny sposób finansowania

Masz możliwość płatności gotówką, kartą albo skorzystania z systemu ratalnego MediRaty. Nie musisz posiadać pełnej kwoty na leczenie w momencie rozpoczęcia terapii.

10. Gwarancja na wykonane usługi

Prace wykonane w Astra Dent objęte są gwarancją zależnie od wykonanej usługi – aż do możliwości skorzystania z bezterminowej gwarancji materiałowej przy leczeniu implantologicznym.

Cennik chirurgii stomatologicznej

W ramach ceny mikroskopowej chirurgii stomatologicznej uwzględniono wykonanie zabiegu przez specjalistę chirurgii szczękowo-twarzowej, znieczulenie, szwy, regenerację kostną PRF-em, wykorzystanie mikroskopu stomatologicznego, ewentualną diagnostykę radiologiczną śród i pozabiegową.

– konsultacja specjalistyczna – 150 zł

– mikroskopowe usunięcie zęba z regeneracją kostną PRF – od 600 zł

– mikroskopowe usunięcie zęba zatrzymanego z regeneracją kostną PRF – od 1000 zł

– mikroskopowa resekcja wierzchołka korzenia zęba z regeneracją kostną PRF – od 1200 zł

– laserowe podcięcie wędzidełka wargi górnej – 500zł

– laserowe podcięcie wędzidełka języka – 600zł

– odsłonięcie korony zęba – od 600 zł

– rtg punktowe – 50 zł
– rtg panoramiczne – 100 zł
– tomografia komputerowa – od 200 zł

 

KONTAKT:

Astra Dent
Al. Roździeńskiego 88a,
40-203 Katowice
Osiedle Gwiazdy – Pawilon usługowy

GODZINY PRACY:
Pon – Czw: 9:00 – 20:00
Pt: 9.00 – 18.00

KONTAKT:
kontakt@astra-dent.pl
kom: 600 600 615

Jakie zabiegi możesz wykonać w
ASTRA DENT?

Poniżej przedstawiamy szereg zabiegów chirurgicznych z poszczególnych dziedzin stomatologii.

 

W zakresie MIKROSKOPOWEJ CHIRURGII STOMATOLOGICZNEJ I CHIRURGII SZCZĘKOWO-TWARZOWEJ skorzystasz z zabiegów:

– usuwanie zębów stałych i mlecznych
– chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych
– usuwanie zębów mądrości – ósemek
– chirurgiczne usuwanie ósemek
– usuwanie korzeni zębów
– usuwanie torbieli kości szczęk i tkanek miękkich
– resekcje korzeni zębów
– zabiegi na tkankach miękkich, m.in. przygotowanie podłoża przed pracami protetycznymi
– usunięcie korzeni ze światła zatoki szczękowej
– zamknięcie połączenia ustno-zatokowego
laserowe podcięcie wędzidełka wargi, języka lub fałdów policzka
– nacięcie i drenaż ropni
– hemisekcję (wykonywaną w zębach wielokorzeniowych, jest to usunięcie zniszczonego korzenia z pozostawieniem zdrowego, by go wykorzystać w protetyce)
– pobranie wycinków do badania histopatologicznego

Zabiegi przygotowujące do leczenia za pomocą wszczepienia IMPLANTÓW ZĘBOWYCH:

– podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą i zamkniętą
– rozszczepienie wyrostka zębodołowego
– przeszczepy kości i tkanki łącznej
– sterowana regeneracja kości

Zabiegi PERIODONTOLOGICZNE (czyli wykonywane na przyzębiu):

– zabiegi w obrębie przyzębia – kiretaż otwarty i zamknięty
– przeszczep tkanki łącznej i błony śluzowej
– chirurgiczne wydłużenie korony klinicznej zęba

Zabiegi związane z LECZENIEM ORTODONTYCZNYM:

– odsłanianie koron zębów zatrzymanych
– zabiegi kortykotomii (mają na celu znaczne skrócenie czasu leczenia ortodontycznego oraz zwiększenie przewidywalności efektu estetycznego po leczeniu ortodontycznym)

Jak pomagamy w Astra Dent

Swoje usługi kierujemy do pacjentów chcących uzyskać piękny uśmiech. zawansowana diagnostyka, praca zgranego zespołu specjalistów i stomatologów, komfortowe leczenie dostosowane do potrzeb osób z różnymi potrzebami stomatologicznymi to podstawy naszego działania. Nowoczesne leczenie przez stomatologów, którzy nie tylko leczą, ale też zajmują się szkoleniami kolegów stomatologów w całej Polsce jest tylko dodatkową wartością.

Zadzwoń 600 600 615
kontakt@astra-dent.pl 
Pon – Czw 09:00 – 20:00
Pt 9:00 – 18:00

Astra Dent
Al. Roździeńskiego 88a
40-203 Katowice
Osiedle Gwiazdy – Pawilon usługowy

Opinie pacjentów

W czym możemy pomóc ?

Zarezerwuj Termin
w Astra-Dent
Online

Skontaktuj się drogą telefoniczną i zapytaj o wolne terminy do naszych specjalistów.

Jak przebiega leczenie ?

KONSULTACJA

Lekarz poznaje problem, z którym Pacjent się do nas zgłasza. Wykonuje badanie kliniczne i zleca odpowiednie badania dodatkowe.

PLAN LECZENIA

Na podstawie zebranych informacji lekarz wspólnie z pacjentem omawiają warianty terapii oraz ustalają plan leczenia.

LECZENIE

Z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu: mikroskopu stomatologicznego, kamer przechodzimy do działania.

PROFILAKTYKA

Przekazujemy informacje w jaki sposób najlepiej zadbać o zdrowie jamy ustnej by długo cieszyć się pięknym uśmiechem.

Dojazd

Astra Dent
Al. Roździeńskiego 88a Katowice 40-203
Osiedle Gwiazdy – Pawilon usługowy

Dojazd komunikacją miejską

W najdogodniejszy sposób dojechać można licznymi liniami autobusowymi do przystanku Katowice Strefa Kultury lub liniami tramwajowymi do przystanku Katowice Graniczna.

Dojazd samochodem

Gabinet usytuowany jest przy Drogowej Trasie Średnicowej – DTŚ. W niedalekiej odległości przebiega autostrada A4 oraz droga krajowa 86. Najłatwiej jest dojechać z ulicy Jerzego Dudy- Gracza , skręcając w Osiedle Gwiazdy.  Parking w pobliżu gabinetu jest podzielony pomiędzy miasto Katowice a Katowicką Spółdzielnię Mieszkaniową. Bezpłatnie można parkować na miejscach należących do spółdzielni KSM , zgodnie z oznakowaniami. Przykładowo, są to miejsca w bezpośrednim sąsiedztwie gabinetu.

Ostatnie wpisy na blogu

Witamina D

   Problem niedoboru witaminy D jest powszechnie spotykany na całym świecie, niezależnie od nasłonecznienia danego obszaru. Jaką funkcję spełnia ona w naszym organizmie? Dlaczego warto zadbać o utrzymanie jej odpowiedniego poziomu?             Witaminę D można pozyskać dzięki syntezie skórnej, czyli wystawiając się na promienie słoneczne. Można zadbać również o odpowiednią dietę – witamina ta znajduje się głównie w tłustych rybach […]

Rentgenodiagnostyka stomatologiczna

   Podczas wizyt konsultacyjnych często spotykamy się z wątpliwościami Pacjentów co do konieczności wykonywania zdjęć rentgenowskich. Niepewność w związku z tym może wynikać z troski o własne zdrowie i chęć ograniczenia ekspozycji na promienie rentgenowskie, czasem powodem jest aspekt finansowy, a czasem po prostu niezrozumienie roli jaką radiologia odgrywa w odpowiednim zaplanowaniu leczenia. Poniżej opisujemy dlaczego wykonanie zdjęć rentgenowskich jest […]

Endodoncja

   Często, kiedy informujemy pacjentów o konieczności wykonania leczenia kanałowego, spotykamy się z podobnymi wątpliwościami: czy to konieczne? Czy leczenie jest bezpieczne? Czy nie lepiej usunąć ząb zamiast go leczyć? Czym właściwie jest leczenie kanałowe? W tym poście postaramy się przybliżyć temat leczenia kanałowego i odpowiemy na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania.             CZYM JEST LECZENIE KANAŁOWE? Endodoncja jest dziedziną […]

Zadzwoń do nas