KONSULTACJE U SPECJALISTY CHIRURGA SZCZĘKOWO-TWARZOWEGO

Lekarz implantolog, a zarazem specjalista chirurg szczękowo-twarzowy pozna Twoje oczekiwania, przeprowadzi badanie, zleci badanie radiologiczne, omówi warianty leczenia - poznasz ich zalety i wady, pomoże podjąć najkorzystniejszą decyzję dla Ciebie. Dzięki wykorzystaniu technologii cyfrowych i wizualizacji jeszcze przed rozpoczęciem terapii temat leczenia implantologicznego staje się zrozumiały.

Pacjenci o nas :Dlaczego implanty w Astra Dent?

Przedstawiamy 10 powodów dla których warto wybrać implanty w Astra Dent.
implant

1. Implanty - w tym się specjalizujemy.
Przez cały czas leczenia jesteś pod opieką lekarza implantologa Tomasza Bigasa i zespołu lekarzy Astra Dent. Nasza wiedza, umiejętności są do Twojej dyspozycji. Prowadzimy szkolenia dla lekarzy z dziedziny implantologii i chirurgii na różnych poziomach zaawansowania. Sami wciąż trzymamy rękę na pulsie podążając na światowymi trendami - bierzemy udział w konferencjach i kongresach naukowych w Polsce i na świecie..

implant

2. Piękny uśmiech.
To przede wszystkim. Wiemy, że to dla Ciebie jest najważniejsze i po to do nas przychodzisz. Już od początku naszej współpracy to hasło będzie nam przyświecało. Aby odzyskać piękny uśmiech i zdrowie jamy ustnej będziemy rekomendować ci najkorzystniejsze rozwiązania podczas ustalania planu i w trakcie leczenia. Laboratorium protetyczne pod tym samym adresem pozwala stworzyć korony, mosty i protezy na implantach wiernie naśladujące naturalne zęby, a szybkie zmiany koloru czy kształtu zębów są możliwe najczęściej na miejscu.

implant

3. Kompleksowe podejście do leczenia.
Proponujemy kompleksowe leczenie jamy ustnej. Nie skupiamy się na jednym zębie czy implancie, raczej widzimy go jako część całości jamy ustnej. Bierzemy pod uwagę wszystkie aspekty zdrowia jamy ustnej: zęby, dziąsła i przyzębie, zaburzenia ortodontyczne, stan stawów skroniowo-żuchwowych. Takie podejście pozwala na podjęcie trafnych decyzji terapeutycznych i utrzymanie dobrego stanu jamy ustnej.

implant

4. Cyfrowe planowanie zabiegów i wizualizacja leczenia.
Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć zagadnienia implantologiczne związane z Twoim leczeniem dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu jeszcze przed zabiegiem możesz zobaczyć proponowane rozwiązania, a animacje stomatologiczne przybliżą Ci temat implantów i protetycznych rozwiązań na implantach.

implant

5. Pracownia Tomografii Komputerowej.
Dzięki zlokalizowaniu Pracowni Tomografii Komputerowej w Astra Dent odnosisz trzy korzyści: masz badanie zrobione na miejscu, dobieramy odpowiednie badanie (począwszy od małego zdjęcia jednego zęba aż do tomografii komputerowej całej szczęki i żuchwy), a w razie pojawienia się trudności w interpretacji obrazu specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej jest na miejscu.

implant

6. Laboratorium protetyczne na miejscu.
Dbamy o Twój czas - gabinety lekarskie i laboratorium protetyczne zlokalizowane są pod tym samym adresem. Małe poprawki są robione na miejscu bez potrzeby ponownego przyjazdu na wizytę. Dodatkową, a może główną korzyścią jest efekt estetyczny, który musi w pełni satysfakcjonować Pacjenta przed zamocowaniem pracy protetycznej na stałe.

implant

7. Szybki dojazd.
Jesteśmy zlokalizowani przy Drogowej Trasie Średnicowej - łączy ona wiele miast Aglomeracji Śląskiej. Ma ona ekspresowe połączenie z autostradą A4. Obie trasy pozwalają w sposób szybki i bezkolizyjny na dotarcie do nas.

implant

8. Korzystna lokalizacja.
Mieścimy się w centrum Katowic na Osiedlu Gwiazdy. Bezpośrednie sąsiedztwo to dwa hotele, co ma szczególne znaczenie dla Pacjentów zza granicy - 4-gwiazdkowy Novotel lub ekonomiczny 1-gwiazdkowy Etap Hotel zlokalizowane w pobliżu Astra Dent, 5-minutowy spacer i już jesteś w Praktyce.

implant

9. Elastyczny sposób finansowania.
Masz możliwość płatności gotówką, kartą albo skorzystania z systemu ratalnego MediRaty. Nie musisz posiadać pełnej kwoty na leczenie w momencie rozpoczęcia terapii.

implant

10. Bezterminowa gwarancja.
Prace implantologiczne wykonane w Astra Dent objęte są nawet bezterminową gwarancją w zależności od wybranego wariantu. Do tego ryzyko finansowe związane z zabiegiem bierzemy na siebie. Co to oznacza? Że płacąc za zabieg wszczepienia implantu płacisz tylko raz. Przyjmuje się 97% implantów. Jeśli jednak u Ciebie nie doszło by do osteintegracji (czyli połączenia implantu z kością) powtórny zabieg wykonujemy całkowicie za darmo, czyli cena implantu przy drugim zabiegu wynosi 0 złotych. Bierzemy też pod uwagę hipotetyczną możliwość powtórnego braku osteointegracji (dotychczas nie zdarzyło się to w Astra Dent) i cena implantu to ponownie 0 złotych.

Twój problem - nasze rozwiązanie

Poniżej przybliżamy rozwiązania implantologiczne, które są skutecznym rozwiązaniem najczęstszych problemów naszych pacjentów.

1. Brak jednego zęba

Gdy brakuje pojedynczego zęba w odcinku przednim albo bocznym, często cierpi estetyka uśmiechu. Nawet jeśli pozostałe zęby są piękne, to właśnie „dziura po zębie” najpierw rzuca się w oczy.

Co się dzieje, gdy brakuje jednego zęba? Czym dla stomatologa jest brak pojedynczego zęba?

Brak jednego zęba powoduje przede wszystkim zaburzenie estetyki. Ale nie tylko. Po pewnym czasie zęby sąsiednie mogą zacząć przemieszczać się w kierunku luki. Jeśli ząb przeciwstawny stracił dotychczasowy kontakt, to zacznie się wysuwać z łuku w kierunku szczeliny. To wszystko może doprowadzić do nieprawidłowych kontaktów między zębami i patologicznych ruchów żuchwy, co może spowodować zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych. Przy braku pojedynczego bocznego zęba dotychczasowe siły działające na pełny łuk zębowy obecnie rozkładają się na mniejszą ilość zębów i powodują ich przeciążenie. Efektem jest starcie zębów oraz ubytki powstające w okolicy szyjek zębów.

Jak możemy Ci pomóc?

W przypadku utraty pojedynczego zęba, oprócz mostu osadzonego na oszlifowanych sąsiednich zębach można wykonać implant zębowy z koroną. Jest to propozycja najbardziej komfortowa dla pacjenta. Na implancie, stanowiącym odpowiednik korzenia mocowana jest korona protetyczna. Rozwiązanie to jest całkowicie niezależne od sąsiadujących zębów. Implant jest najtrwalszym rozwiązaniem. Często gdy pacjent traci sąsiednie zęby, to wcześniej wszczepiony implant można wykorzystać do osadzenia mostów, czyli rozszerzenia pracy. Implant może być objęty bezterminową gwarancją.

Proteza

Jest to rozwiązanie ruchome najmniej komfortowe, ale często wykorzystywane tymczasowo przed wykonaniem jednego ze stałych i komfortowych uzupełnień protetycznych wymienionych powyżej.

2. Brak kilku zębów

Wszystkie zmiany dotyczące estetyki uśmiechu i funkcji zębów opisane przy braku pojedynczego zęba nasilają się.

Co się dzieje, gdy brakuje kilku zębów w łuku zębowym?

Przy braku kilku zębów szczególnie w odcinku przednim łuków zębowych całkowicie traci się estetykę uśmiechu. Pozostałe zęby są przeciążane w zgryzie, a co za tym idzie po pewnym czasie zęby zaczynają się przemieszczać, z powodu znacznych przeciążeń mogą zacząć się nawet ruszać, są nadmiernie ścierane, widoczne są odpryśnięcia szkliwa. Zgryz ulega przebudowie tak, że staw skroniowo-żuchwowy zaczyna nieprawidłowo pracować i pojawiają się bóle.

Jak możemy Ci pomóc?

W zależności od kilku czynników, głównie lokalizacji braków zębowych mamy do dyspozycji kilka rozwiązań:

Implanty wraz z mostami zamocowanymi na implantach

Implanty stanowią odpowiednik korzeni zębów, są bazą, na której mocuje się stałe, komfortowe i niezależne mosty protetyczne. Są najlepszym rozwiązaniem dla pacjenta. Jeżeli wcześniej był już wszczepiony implant, można go włączyć jako jeden z filarów do mostu. Nie ingerujemy w szkliwo zębów sąsiednich, całość prac zamyka się w okresie kilku miesięcy. Implanty mogą być objęte bezterminową gwarancją.

Protezy mocowane na implantach

Gdy całkowicie brak zębów w żuchwie, czasami wcześniej wykonana proteza całkowita nie jest stabilna i znacznie pogarsza się komfort pacjenta, głównie przy jedzeniu, ale także przy mówieniu czy śmiechu. Po wszczepieniu dwóch lub czterech implantów i połączeniu protezy z implantami za pomocą specjalnych zaczepów, najczęściej lokatorów, praca staje się stabilna a pacjent może swobodnie jeść, śmiać się czy mówić. Już w ciągu jednego dnia można odzyskać komfortowy uśmiech, a implanty mogą być objęte bezterminową gwarancją.
Oprócz rozwiązań protetycznych w grę wchodzą mniej korzystne rozwiązania czyli klasyczne mosty protetyczne czy protezy ruchome wyciągane z ust.

3. Wypadająca proteza

Mam problem z protezą podczas mówienia lub jedzenia. Muszę kontrolować protezę w ustach zamiast o niej zapomnieć. Czy jest jakieś rozwiązanie dla mnie? Protezy oparte na implantach - to może być rozwiązanie dla Ciebie: Możemy Ci pomóc stabilizując protezę dzięki wszczepionym implantom. Po uzyskaniu stabilizacji komfort jedzenia i mówienia jest nieporównywalny. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość wykorzystania go w skrajnie niekorzystnych warunkach kostnych oraz możliwość natychmiastowej stabilizacji protezy. W wyborze najkorzystniejszego dla Ciebie wariantu pomoże lekarz implantolog Tomasz Bigas podczas konsultacji. Jest kilka opcji połączeń protezy z implantami: Zatrzaski kulkowe lub typu Locator. Minimum 2 implanty są wstawiane w przednią część żuchwy. Po kilku miesiącach gojenia mocuje się w nich filary z zatrzaskami. Druga część zatrzasku jest zamocowana w protezie, tak więc ruchoma proteza jest stabilizowana na „klik” na implancie. To zapewnia protezie dodatkową stabilność i podparcie. Mocowanie protezy na belce (zespolenie kładkowe): W szczękę wszczepia się co najmniej 2 lub 4 implanty. Implanty są ze sobą połączone odlaną z metalu szyną (belką), która stanowi dodatkowe wzmocnienie. Proteza zostaje wyposażona w zatrzask, który zamyka się na belce, co zapewnia protezie dodatkowe podparcie i stabilność. Protezy stałe, tak zwane „all on 4” (wszystko na czterech): Ten typ protezy mocowany jest w ustach poprzez przykręcenie do minimum 4-6 wszczepionych w szczękę implantów. Proteza może być zdejmowana jedynie przez stomatologa w gabinecie dentystycznym. Pacjent będzie musiał regularnie przychodzić do swojego dentysty na kontrolę i czyszczenie protezy. Zobacz metamorfozy naszych pacjentów.

4. Korona lub most oparte na implantach.

Co można „zbudować” na implantach? Implanty są tylko środkiem do celu, a celem jest piękny uśmiech. W odzyskaniu go najkorzystniejsze rozwiązanie protetyczne stanowią prace stałe czyli korona lub most zamocowane na implantach. Największą korzyścią jest odzyskanie „zęba”, o którym się zupełnie zapomina już po kilku dniach od zacementowania korony czy mostu. Dlatego też przy pojedynczych lub mnogich brakach zębowych lub przy całkowitym bezzębiu najczęściej korzystamy z koron, mostów lub odbudowujemy cały łuk zębowy na implantach. Czy mosty na implantach są lepsze niż klasyczne mosty protetyczne? Krótko mówiąc tak. Klasyczne mosty protetyczne, tak samo jak korony czy mosty na implantach, w sposób bardzo estetyczny uzupełniają braki zębów w łuku. Często małżonek czy znajomi nie potrafią odróżnić zębów w moście od zębów własnych. Musimy jednak oszlifować zęby sąsiednie by na nich zamocować most. Przy implantach nie ma zaś takiej potrzeby. Implant jest odpowiednikiem korzenia, nie ingerujemy więc w zęby sąsiednie. To pierwsza zaleta. Druga to możliwość utrzymania higieny. Np. jeśli uzupełniamy brak jednego zęba to przy implancie mamy nawet możliwość nitkowania przestani przed i za koroną na implancie. Nie ma takiej możliwości przy klasycznych mostach protetycznych. Trzecia zaleta to niezależność pracy. Gdy coś dzieje się z zębem w klasycznym moście to problem dotyczy całego mostu. Przy implantach zęby sąsiednie są całkowicie niezależne. Zobacz korony i mosty na implantach w dziale Metamorfozy. Czytaj więcej o etapach leczenia implantologicznego. Zapisz się na konsultację do lekarza implantologa.

Pytania i odpowiedzi dla pacjentów

Przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez naszych pacjentów. Kliknij na interesujące Cię pytanie aby je rozwinąć.

5. Jak bezpieczna jest implantacja?

Odbudowa zębów na implantach jest obecnie najlepszą propozycją stomatologów wykorzystywaną w celu przywrócenia estetyki uśmiechu. Nie ingerujemy w zęby sąsiednie, implanty możemy wykorzystać przy pracach pojedynczych jak i mostach. Implanty posiadają ogrom badań naukowych gromadzonych przez 40 lat.

6. Kto się mną opiekuje w Astra Dent?

W klinice Astra Dent nad Państwa bezpieczeństwem czuwa specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, lekarz implantolog Tomasz Bigas. Na miejscu wykonamy pełną diagnostykę radiologiczną, a cały zabieg będzie zaplanowany przed implantacją. Macie Państwo możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania, skorzystania z wiedzy i doświadczenia lekarzy. Naszym celem jest uzyskanie efektu jak najbardziej zbliżonego do ideału estetyki i funkcjonalności. Zarazem wybierzemy dla Państwa wariant najkorzystniejszy. Poza tym priorytetem chirurga jest przeprowadzić zabieg w sposób bezbolesny i komfortowy.

7. Jak dużo implantów się przyjmuje?

Polegając na statystykach 97 procent wszczepionych implantów się przyjmuje. Czyli statystycznie na 33 wszczepione implanty jeden się nie zintegruje. Pomyślną wiadomością dla Pacjenta jest informacja, że przy braku integracji implantu z kością powtórne wszczepienie w tym samym miejscu najczęściej oznacza sukces, a do tego jest objęte gwarancją i całkowicie bezpłatne dla Pacjenta.

8. Jaki implant jest najlepszy dla mnie?

Lekarz implantolog po zbadaniu pacjenta i przeanalizowaniu jego sytuacji omawia możliwości leczenia implantologicznego i przedstawia propozycje korzystne dla Pacjenta. Istnieje bardzo duży wybór implantów, każdy optymalnie zaprojektowany do pełnienia określonej funkcji. Większość jest zrobiona z tytanu – szlachetnego metalu dobrze łączącego się z żywą kością podczas procesu zwanego osteointegracją. Rodzaj i liczba potrzebnych implantów, ewentualne zabiegi odbudowy kości zależą od kilku czynników, takich jak ilość brakujących zębów, szerokość i gęstość kości szczęk, oraz rodzaj uzupełnienia protetycznego planowanego do zamocowania na wszczepionych implantach. Aby najlepiej dobrać implant do warunków i oczekiwań naszych Pacjentów korzystamy z kilku systemów implantologicznych. Oczywiście, każdy z nich musi spełniać fundamentalne wymogi nowoczesnej implantologii, ale różnice w niuansach związanych z budową implantu często decydują o ostatecznym satysfakcjonującym efekcie estetycznym.

Kilka szczegółów technicznych

Zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi procedurami implantologicznymi m.in. regeneracji kostnej w ramach podniesienia dna zatoki szczękowej oraz rekonstrukcji kości wyrostka zębodołowego:

9. Jak przebiega leczenie implantologiczne?

W klinice Astra Dent zabiegami implantologicznymi zajmuje się lekarz implantolog, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas. Po przeprowadzeniu diagnostyki i konsultacji będziecie Państwo znali plan i możliwości leczenia implantologicznego. Zapoznaj się z sylwetką lekarza implantologa Tomasza Bigasa.
Umów się na konsultację.
Kluczowymi elementami niezbędnymi do przeprowadzenia skutecznego zabiegu wstawienia implantu jest ilość i jakość kości w której ma być osadzony implant. Mamy do dyspozycji dwie różne procedury wszczepienia i odbudowy na implantach:
Dwuetapowe wszczepienie i odbudowa na implantach – najczęstsza procedura:
Jest to najbezpieczniejszy i najbardziej przewidywalny sposób wprowadzania implantów i wykonania na nich odbudowy protetycznej. Czas od wszczepienia implantu do zamocowania na nim korony to kilka miesięcy. W pierwszym etapie - po miejscowym znieczuleniu implant zostaje chirurgicznie wstawiony w kość. Okres gojenia trwa około 3 miesiące przy wszczepieniu implantu w żuchwie i 6 miesięcy przy wszczepieniu implantu w szczęce. W tym czasie komórki kości obrastają implant. Jest to proces integracji implantu z kością zwany osteointegracją. W tym okresie w miejscu implantu można nosić różnego rodzaju tymczasowe uzupełnienia protetyczne.

Po 3 lub 6 miesiącach: Drugi etap to zamocowanie korony na implancie. Wykonuje się małe nacięcie odsłaniające górną część implantu i lekarz przykręca do implantu śrubę wokół której goi się dziąsło. Ta część zostanie potem zastąpiona innym, metalowym lub ceramicznym elementem czyli filarem, który będzie fundamentem pod odbudowę jednego lub kilku zębów.

Po dwóch tygodniach: Gdy dziąsło jest ukształtowane przez śrubę gojącą przechodzimy do procedur protetycznych. Podczas dwóch lub trzech spotkań stomatolog zrobi wyciski i zamówi w pracowni protetycznej ostateczne uzupełnienie protetyczne i dopasuje je. Zostanie ono na stałe umocowane na implantach.

Procedura jednoetapowa - wykonywana wyjątkowo: Korzystamy z niej rzadko, najczęściej przy wszczepianiu implantu w okolicy przednich górnych zębów, ponieważ pozwala na natychmiastowe odzyskanie estetyki uśmiechu. Na implancie zaraz po wszczepieniu zostaje umieszczona korona. Minusem jest to, że mimo wyłączenia jej ze zgryzu czesiowo przenosi obciążenie na implant który nie ma już tak idealnych warunków do integracji z kością jak w procedurze dwuetapowej. Implant zostaje umieszczony w zębodole bezpośrednio po usunięciu zęba lub do kilku tygodni później. W wielu przypadkach, jeśli implant jest mocno osadzony w kości od razu może być zrobiona tymczasowa korona. W odcinku przednim pozwala na natychmiastowe odzyskanie estetyki uśmiechu. Często też w takich przypadkach stomatolog wykona wyciski i zamówi w pracowni protetycznej ostateczną koronę, która zostanie założona na kolejnej wizycie.

10. Odbudowa kości

Miałem dawno temu usunięty ząb i brakuje kości w miejscu gdzie miałbym mieć implant. Czy można mi pomóc? Oczywiście. Od wielu lat chirurdzy szczękowo-twarzowi z powodzeniem wykonują zabiegi odbudowy kości w miejscach gdzie jest to konieczne. To właśnie one kryją się pod określeniem sterowanej regeneracji kostnej. Jest to cała grupa zabiegów, która ma na celu przywrócenie warunków kostnych, by dobrze utrzymać implant w podłożu. Dlaczego nie mam wystarczającej ilości kości w miejscu implantacji? Odpowiedź jest złożona. Z wiekiem procesy zaniku dotyczą wszystkich tkanek, także kostnej, więc po usunięciu zęba u osoby starszej wyjściowo poziom kości będzie niższy niż u młodzieńca. Po usunięciu zęba po kilku miesiącach zaczynają się procesy stopniowego zaniku kości. Więc po trzech miesiącach tkanki kostnej będzie o wiele więcej niż po trzech latach. Do tego dochodzą czynniki mające kolosalne znaczenie jak parodontoza niszcząca kość szczęki, urazy wyrostka zębodołowego, wcześniejsze zabiegi w tym miejscu i wiele innych. Czy te zabiegi wydłużą czas leczenia implantologicznego? Niekoniecznie. Zależy to głównie od ilości kości przed zabiegiem, od planowanego zabiegu i wybranego rozwiązania implantologicznego. Już przed zabiegiem chirurg na podstawie badania i tomografii komputerowej jest w stanie udzielić takiej informacji. Zapisz się na konsultację do specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej lekarza implantologa Tomasza Bigasa.

11. Podniesienie dna zatoki szczękowej

Miałam zrobione zdjęcie rentgenowskie i „mam za mało kości na implanty” w miejscu zatok szczękowych. Czy jednak można mi pomóc? Oczywiście. Przy obecnym stanie wiedzy brak kości nie jest już problemem. Chirurdzy przeprowadzają zabiegi regeneracji kości tak, by po kilku miesiącach można było przeprowadzić implantację. Zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej jest jednym z najczęściej wykonywanych w celu przywrócenia warunków kostnych. Zatoki szczękowe to przestrzenie powietrzne położone w czaszce nad górnymi zębami trzonowymi. W przypadkach gdy ilość kości nad zatokami jest niewystarczająca aby wspierać implant stomatologiczny konieczny może być zabieg odbudowy kości w zatoce (podniesienie dna zatoki szczękowej). Zabieg polega na zrobieniu nacięcia odsłaniającego kość szczęki. Następnie w kości wycina się małe okienko i odchylając ten fragment kostny przemieszcza się go do zatoki. Powstałą pod nim przestrzeń wypełnia się materiałem do odbudowy kości, który w ciągu kilku miesięcy przekształci się w kość. Czy całkowity czas leczenia implantologicznego będzie dłuższy? Niekoniecznie. Zależy to od ilości kości, gdzie ma być wszczepiony implant. Są obiektywne wskaźniki, które mówią, kiedy można podczas tego samego zabiegu podnieść dno zatoki szczękowej i wszczepić implant, a kiedy trzeba odczekać 6 miesięcy. Na podstawie wykonanej na miejscu tomografii komputerowej chirurg jeszcze przed zabiegiem jest w stanie to określić. Czy można uniknąć zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej? Czasami jest to możliwe. Używamy wtedy krótkich implantów. Takie postępowanie ma swoje wady i zalety. Gdy jest to możliwe, chirurg bierze to rozwiązanie pod uwagę w planowaniu implantów omawiając szczegółowo korzyści związane ze każdym postępowaniem. Zapisz się na konsultację do specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej lekarza implantologia Tomasza Bigasa.

Metamorfozy - implanty

Prezentujemy metamorfozy przeprowadzone w naszych gabinetach. Składają się one ze zdjęcia przedzabiegowego i pozabiegowego. Celowo ukazujemy więcej niż tylko „uśmiech z zębami” Zależało nam na ukazaniu linii przejścia dziąsła w korony zębów, bo od tego miejsca zaczynamy budowę estetyki uśmiechu. Tutaj zlokalizowane są często problemy, z jakimi zwracają się do nas pacjenci. Przywrócenie zdrowia i harmonii od tego momentu rzutuje zarówno na estetykę jaki stabilność prac. Dodatkowy opis ułatwia zrozumienie zabiegu. Zachęcamy do przejrzenia i zapoznania się z dokumentacją:

15. Implant górnej prawej dwójki z koroną - zdjęcia i opis.

Zdjęcie pierwsze przedstawia stan po leczeniu ortodontycznym gdzie odtworzono miejsce na górną prawą dwójkę. implant-12-zdjecie-1-small implant-12-zdjecie-3-small Na zdjęciu drugim widoczna jest korona porcelanowa zamocowana na implancie. Kolorystycznie idealnie zlewa się z zębami sąsiednimi i daje efekt naturalności. implant-12-zdjecie-2-small Zdjęcie trzecie to tomografia komputerowa z symulacją wszczepionego implantu. Dokładnie pokazuje wielkość i kształt implantu, odległości od korzeni zębów. Pozwala na dokładne i obrazowe omówienie z pacjentem możliwości leczenia i procedur zabiegowych.

16. Implant górnej lewej jedynki z koroną - zdjęcia i opis.

Na pierwszym zdjęciu widoczna jest przestrzeń w miejscu lewej górnej jedynki po usuniętym zębie. Z powodu wcześniejszego przewlekłego stanu zapalnego w tej okolicy, zbyt mała ilość kości i dziąsła nie pozwalała na wykonanie natychmiastowej implantacji. Aby efekt estetyczny był jak najlepszy, w pierwszym etapie wykonano sterowaną regenerację kostną (GBR) zwiększając ilość kości oraz odtworzono tkanki miękkie dziąsła. Po wygojeniu wszczepiono implant. implant-21-zdjecie-1-small implant-21-zdjecie-3-small Na drugim zdjęciu widoczny jest efekt ostateczny po umieszczeniu korony. Uzyskano prawidłowy profil wyłaniania korony zęba z dziąsła przy zachowaniu anatomicznego kształtu przyzębia oraz zachowaniu brodawek międzyzębowych. implant-21-zdjecie-2-small Trzecie zdjęcie to obraz tomografii komputerowej z symulacją wszczepionego implantu. Cyfrowa symulacja ukazuje deficyt tkanki kostnej i wskazuje na konieczność regeneracji.

17. Most na dwóch implantach - zdjęcia i opis.

Na pierwszym zdjęciu zarejestrowano sytuację pacjentki przed leczeniem. Dotąd stosowana proteza ruchoma nie dawała pacjentce komfortu, jej noszenie było uciążliwe. Dzięki przeprowadzeniu zabiegów odtworzenia kości – sterowanej regeneracji kostnej oraz podniesieniu dna zatoki szczękowej prawej, uzyskano warunki do wszczepienia implantów. most-na-implantach-1-small most-na-implantach-3-small Na drugim zdjęciu widoczny jest zacementowany most odbudowujący korony zębów od prawej górnej dwójki do prawej górnej szóstki. Czwarte i piąte zdjęcie prezentują usta pacjentki przed i po leczeniu. Teraz pacjentka odzyskała piękny uśmiech i możliwość komfortowego gryzienia wszystkimi zębami. most-na-implantach-2-small Trzecie zdjęcie to skan trójwymiarowego obrazu tomografii komputerowej. Widoczny jest znaczny zanik kości wyrostka zębodołowego z rozprzestrzenieniem się jamy zatoki szczękowej, co wskazuje na konieczność podniesienia dna zatoki szczękowej. most-na-implantach-4-small most-na-implantach-5-small

Nie trać czasu i zaufaj profesjonalistom!

Nasz zespół

Zapoznaj się z naszym zespołem, sprawdź nasze certyfikaty , sprawdź nas podczas pracy!
W skład naszego zespołu wchodzi kadra wykwalifikowanych dentystów z Katowic oraz całego Śląska.

tomasz bigas Implantolog, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, lekarz stomatolog, lekarz medycyny

Tomasz Bigas Implantolog, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, lekarz stomatolog, lekarz medycyny

Absolwent Wydziału Lekarskiego i Stomatologicznego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W okresie 2011-2012 r. prowadził zajęcia ze studentami
Przeczytaj więcej

Mateusz Wajdzik Lekarz stomatolog

Mateusz Wajdzik Lekarz stomatolog
Specjalista protetyki stomatologicznej

Absolwent Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko- Dentystycznym na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. W latach 2012-2016 odbywał...
Przeczytaj więcej

Krzysztof Włodarczyk Lekarz stomatolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko- Dentystycznym na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. W Astra Dent zajmuje się leczeniem endodontycznym.
Przeczytaj więcej

Opinie:

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi opiniami:

“Trafiłem do dr Bigasa analizując różne strony internetowe.
Opis usług na jego stronie wyglądał przekonująco. Znalazło to odzwierciedlenie
w sposobie leczenia i podejściu do mnie-pacjenta. Dlatego szczerze polecam konsultacje
i leczenie u tego lekarza.”
*****

“bardzo dobry i rzeczowy profesjonalista . Miałam usuwanego chirurgicznie zęba , nic nie bolało.
Przed zabiegiem dokładnie wszystko mi wytłumaczono . Pełen profesjonalizm.
Gabinet jak i całe centrum super sterylne.”
*****

“Bardzo dobrze wspominam wizytę u doktora Bigasa. Leczonych miałem kilka zębów.
Doktor bardzo sprawnie i zarazem dokładnie zajął się problemem. Wszystkie zabiegi miałem wykonywane
przy znieczuleniu i faktycznie nic nie bolało. Bardzo miła i spokojna atmosfera w gabinecie.
Duży plus za wykonaną tomografię.”
*****

“Dr Bigas usunął mi zęba ze stanem zapalnym szybko i bezboleśnie.
Bardzo bałem się wizyty po moich przeżyciach ze stomatologami, okazało się, że niepotrzebnie.
Teraz pozostaje mi czekać 3 miesiące na implantację u Pana Doktora.”
*****

 • opinie o astyra dent

  Salomon11aa Katowice (22 grudnia 2013)

 • opinie o astyra dent

  Ola Sosnowiec (7 listopada 2013)

 • opinie o astyra dent

  Szymon Katowice (22 maja 2013)

 • opinie o astyra dent

  jaro76 Zabrze (7 maja 2013)

Opinie pobrane z portalu - znanylekarz.pl
Czekamy na twoje opinie.

Nasze usługi - dentysta Katowice :

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami. Znajdą tu Państwo szczegółowo opisany przebieg leczenia, cennik, metamorfozy i wiele innych.
Nasi wyspacjalizowani dentyści pomogą w każdym przypadku.

implanty katowice astra dent

Implanty Więcej informacji

Chcesz uzupełnić luki po usuniętych zębach, uśmiechać się bez skrępowania? Implanty w Astra Dent to idealne rozwiązanie dla Ciebie...

Więcej informacji
stomatologia estetyczna katowice

Stomatologia estetyczna Więcej informacji

Marzysz o zdrowych zębach, pięknym uśmiechu? Zobacz w metamorfozach efekty naszego leczenia pod mikroskopem...

Więcej informacji
protetyka katowice

Protetyka Więcej informacji

Nowoczesna protetyka pozwala znowu cieszyć się pięknym uśmiechem. Zobacz nasze prace wykonane pod mikroskopem...

Więcej informacji
chirurgia szczekowa katowice

Chirurgia stomatologiczna Więcej informacji

Leczymy bez bólu. Troszczymy się o Twój komfort. Specjalista chirurg zaprasza do Śląskiego Centrum Stomatologii i Implantologii...

Więcej informacji
paradontoza Katowice

Periodontologia Więcej informacji

Masz parodontozę, rozchwiane zęby albo odsłonięte korzenie zębów? Nasza propozycja to nowoczesne leczenie w Astra Dent...

Więcej informacji
dentysta dla dzieci Katowice

Stomatologia dziecięca Więcej informacji

Zapraszamy do Katowic małych pacjentów ze Śląska i nie tylko. Chętnie zajmiemy się kompleksowym leczeniem Twojego dziecka...

Więcej informacji
ortodonta Katowice

Ortodoncja Więcej informacji

Krępują cię krzywe zęby? Marzysz o „hollywoodzkim” uśmiechu? Planujesz leczenie ortodontyczne? Czas terapii możemy skrócić o połowę...

Więcej informacji
leczenie kanalowe katowice

Leczenie kanałowe Więcej informacji

Leczenie endodontyczne pod mikroskopem pozwala uratować zęby i cieszyć się nimi jeszcze przez wiele lat. ..

Więcej informacji
Higiena i profilaktyka zębów Katowice

Higiena i profilaktyka Więcej informacji

Masz już piękne zęby i zdrowe dziąsła? Małe zabiegi np. skaling i piaskowanie pomogą Ci utrzymać je w dobrej kondycji i pełnym zdrowiu...

Więcej informacji

stomatolog Katowice Tomasz Bigas

Kontakt:

Zapraszamy do wysyłania pytań drogą elektroniczną lub kontakt telefoniczny. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania

Nasz gabinet

Dentysta Katowice - Astra Dent
Al. Roździeńskiego 88a
40-203 Katowice
Osiedle Gwiazdy - Pawilon usługowy

Godziny pracy


Pon - Pią: 12:00 - 20:00
Sob - Niedz: zamknięte

Kontakt

kontakt@astra-dent.pl
kom: 600 600 615

Wyślij do nas wiadomość lub zadzwoń 600-600-615