Protetyka stomatologiczna

Konsultacjeprotetyczne w Astra Dent prowadzi specjalista protetyki stomatologicznej Mateusz Wajdzik. Zwraca uwagę na wiele aspektów stanu jamy ustnej Pacjenta by osiągnąć dwa cele. Pierwszym jest piękny uśmiech czyli wysoka estetyka wykonanych koron, mostów. Drugi, niezmiernie ważny, to stabilność i przewidywalność wykonywanych prac.

Wiedza związana ze specjalizacją pozwala na eliminację bądź zmniejszenie ryzyka związanego z pracą protetyczną przez odpowiednie przygotowanie oraz wykorzystanie wszystkich możliwości, by mieć maksymalną kontrolę nad wykonywanymi procedurami.

Współczesna protetyka w wysokim stopniu potrafi odtworzyć utracone lub zniszczone tkanki zęba. Stosowane materiały naśladują strukturę zębiny czy szkliwa naśladując naturę w sposób niemalże perfekcyjny. Niektóre materiały wytrzymałością przewyższają nawet szkliwo. Korony i mosty odbudowują zniszczone zęby oraz przestrzenie pomiędzy zębami zapewniając komfort podczas gryzienia i estetykę uśmiechu.

Jak jest to ważne wie każdy, kto może się nieskrępowanie uśmiechnąć szczególnie, gdy wcześniej nie było to możliwe. W pierwszym kontakcie często patrzymy właśnie na usta. Chcąc zapewnić najwyższy możliwy poziom wykonywanych prac korzystamy z mikroskopu stomatologicznego, którego powiększenie pozwala osiągnąć dotąd niespotykaną dokładność.

W gabinetach Astra Dent wykonujemy korony i mosty ceramiczne na podbudowie cyrkonowej, metalowej lub pełnoceramiczne, prace oparte o zęby własne lub na implantach. Protezy szkieletowe z zasuwami, zatrzaskami, protezy akrylowe całkowite lub częściowe, licówki porcelanowe lub kompozytowe.

W pobieraniu wycisków cyfrowych 3D pomaga nam kamera do uzyskiwania trójwymiarowego obrazu z systemu Cerec. Umożliwia całkowice wyeliminowanie mas wyciskowych oraz uniknięcie nieprzyjemnych doznań z tym związanych. Po zaprojektowani prac na monitorze komputera część z nich może być przygotowana na frezarce cyfrowej w gabinecie i po kilkudziesięciu zacementowana w ustach oszczędzając mnóstwo czasu pacjenta.

Jak jest to ważne wie każdy, kto może się nieskrępowanie uśmiechnąć szczególnie, gdy wcześniej nie było to możliwe. W pierwszym kontakcie często patrzymy właśnie na usta. Chcąc zapewnić najwyższy możliwy poziom estetyki korzystamy z koron i mostów pełnoceramicznych lub na podbudowie cyrkonowej. Są to korony, które nie zawierają metalu, ich cechy optyczne znakomicie naśladują naturalne zęby. W uśmiechu są często nie do odróżnienia od zębów własnych.

Uśmiech naszych pacjentów

Licówki porcelanowe

Kiedy zęby są już wielokrotnie naprawiane i straciły estetykę ponownie można im przywrócić kształt, kolor i piękno naturalnych zębów przez wykorzystanie licówek lub koron. Licówki widoczne powyżej idealnie oddają kolor zęba, kształt, strukturę i przejrzystość. Nie można odróżnić pracy protetycznej od zębów sąsiednich, dzięki płynnemu przechodzeniu licówek w korzenie zębów dziąsło wygląda naturalnie, jest bladoróżowe i zdrowe.

Korony porcelanowe

Piękny uśmiech można uzyskać dzięki koronom porcelanowym. Odzyskanie pięknego uśmiechu było możliwe właśnie dzięki wykorzystaniu porcelany. W precyzyjnym osadzeniu prac protetycznych zawsze pomaga nam mikroskop stomatologiczny, dzięki czemu dziąsła w tej okolicy są zdrowe i bez jakichkolwiek symptomów zapalenia.

10 punktów dlaczego warto nas wybrać

1. Zespół profesjonalistów

Pacjenci Astra Dent wygrywają na tym, że zespół profesjonalistów jest wsparty wiedzą i doświadczeniem lekarzy specjalistów z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, protetyki, periodontologii (MSc), implatologii (MSc) i ortodoncji. Ma to szczególne znaczenie przy wykonywaniu zabiegów implantologicznych, zabiegów z obszaru chirurgii szczękowo-twarzowej i chirurgii stomatologicznej oraz protetyki i ortodoncji.

Zapewniamy Pacjentom opiekę zespołu lekarzy w procesie leczenia. Zespołu o ogromnym doświadczeniu, który ciągle się kształci i podnosi swoje kwalifikacje na konferencjach i szkoleniach w Polsce i na świecie. Śledzimy najnowsze trendy w stomatologii i wdrażamy je w Astra Dent. Naszą wiedzą i doświadczeniem dzielimy się prowadząc szkolenia implantologiczne, chirurgiczne i periodontologiczne dla lekarzy na różnych poziomach zaawansowania

2. Konsultacje specjalistów

Kluczowym etapem w leczeniu jest zrozumienie potrzeb Pacjenta i przedstawienie realnych rozwiązań problemów, z jakimi się do nas zwraca. Specjaliści pracujący w Astra Dent poznają oczekiwania Pacjenta podczas konsultacji, pogłębiają badanie stanu jamy ustnej o diagnostykę radiologiczną, a w efekcie na koniec przedstawiają i omawiają możliwości leczenia.

3. Estetyka uśmiechu.

Wszystkie działania podjęte w naszej praktyce mają na celu uzyskanie pięknego uśmiechu i to jest naszym priorytetem. Zarówno małe wypełnienia, wieloetapowe zabiegi, jak i duże prace protetyczne wykonywane są ze starannością i w porozumieniu z pacjentem. Laboratorium protetyczne mieści się pod tym samym adresem, dzięki czemu nasze korony, mosty i prace na implantach są dopasowywane do potrzeb w sposób komfortowy dla Pacjenta a osiągnięte efekty bliskie ideału czyli naturalnego zęba.

4. Kompleksowe podejście do leczenia

Proponujemy kompleksowe leczenie jamy ustnej – mamy wiedzę i sprzęt, który pozwala na wszechstronną pomoc w problemach jamy ustnej. Nie skupiamy się na jednym zębie, raczej widzimy go jako część całości jamy ustnej.

5. Kompleksowa diagnostyka radiologiczna

Dzięki zlokalizowaniu Pracowni Tomografii Komputerowej w Astra Dent odnosisz trzy korzyści: badanie wykonane jest na miejscu, dobieramy odpowiednie badanie do rodzaju schorzenia (począwszy od małego zdjęcia jednego zęba aż do tomografii komputerowej całej szczęki i żuchwy), a w razie pojawienia się trudności w interpretacji obrazu specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej jest na miejscu.

6. Laboratorium protetyczne i skaner 3D na miejscu

Dbamy o Twój czas – gabinety lekarskie i laboratorium protetyczne zlokalizowane są pod tym samym adresem. Małe poprawki są robione na miejscu bez potrzeby ponownego przyjazdu na wizytę.

7. Szybki dojazd

Jesteśmy zlokalizowani przy Drogowej Trasie Średnicowej – łączy ona wiele miast Aglomeracji Śląskiej. Ma ona ekspresowe połączenie z autostradą A4. Obie trasy pozwalają w sposób szybkie i bezkolizyjne dotarcie do nas.

8. Korzystna lokalizacja

Mieścimy się w centrum popularnego osiedla Katowic – na „Gwiadach”, praktyka znajduje się na parterze pawilonu usługowego.

9. Elastyczny sposób finansowania

Masz możliwość płatności gotówką, kartą albo skorzystania z systemu ratalnego MediRaty. Nie musisz posiadać pełnej kwoty na leczenie w momencie rozpoczęcia terapii.

10. Gwarancja na wykonane usługi

Prace wykonane w Astra Dent objęte są gwarancją zależnie od wykonanej usługi – aż do możliwości skorzystania z bezterminowej gwarancji materiałowej przy leczeniu implantologicznym.

Cennik protetyki:

– korona metalowo-porcelanowa – 1400 zł
– korona porcelanowa na cyrkonie – 2000 zł

– most metalowo-porcelanowy – od 4200 zł
– most porcelanowy na cyrkonie – od 6000 zł

– proteza akrylowa – od 2200 zł
– proteza szkieletowa – 2500 zł

– znieczulenie komputerowe – 50 zł

– rtg punktowe – 50 zł
– rtg panoramiczne – 100 zł
– tomografia komputerowa – od 200 zł

 

KONTAKT:

Astra Dent
Al. Roździeńskiego 88a,
40-203 Katowice
Osiedle Gwiazdy – Pawilon usługowy

GODZINY PRACY:
Pon – Czw: 9:00 – 20:00
Pt: 9.00 – 18.00

KONTAKT:
kontakt@astra-dent.pl
kom: 600 600 615

Jak pomagamy w Astra Dent

Swoje usługi kierujemy do pacjentów chcących uzyskać piękny uśmiech. zawansowana diagnostyka, praca zgranego zespołu specjalistów i stomatologów, komfortowe leczenie dostosowane do potrzeb osób z różnymi potrzebami stomatologicznymi to podstawy naszego działania. Nowoczesne leczenie przez stomatologów, którzy nie tylko leczą, ale też zajmują się szkoleniami kolegów stomatologów w całej Polsce jest tylko dodatkową wartością.

Zadzwoń 600 600 615
kontakt@astra-dent.pl 
Pon – Czw 09:00 – 20:00
Pt 9:00 – 18:00

Astra Dent
Al. Roździeńskiego 88a
40-203 Katowice
Osiedle Gwiazdy – Pawilon usługowy

Opinie pacjentów

W czym możemy pomóc ?

Zarezerwuj Termin
w Astra-Dent
Online

Skontaktuj się drogą telefoniczną i zapytaj o wolne terminy do naszych specjalistów.

Jak przebiega leczenie ?

KONSULTACJA

Lekarz poznaje problem, z którym Pacjent się do nas zgłasza. Wykonuje badanie kliniczne i zleca odpowiednie badania dodatkowe.

PLAN LECZENIA

Na podstawie zebranych informacji lekarz wspólnie z pacjentem omawiają warianty terapii oraz ustalają plan leczenia.

LECZENIE

Z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu: mikroskopu stomatologicznego, kamer przechodzimy do działania.

PROFILAKTYKA

Przekazujemy informacje w jaki sposób najlepiej zadbać o zdrowie jamy ustnej by długo cieszyć się pięknym uśmiechem.

Dojazd

Astra Dent
Al. Roździeńskiego 88a Katowice 40-203
Osiedle Gwiazdy – Pawilon usługowy

Dojazd komunikacją miejską

W najdogodniejszy sposób dojechać można licznymi liniami autobusowymi do przystanku Katowice Strefa Kultury lub liniami tramwajowymi do przystanku Katowice Graniczna.

Dojazd samochodem

Gabinet usytuowany jest przy Drogowej Trasie Średnicowej – DTŚ. Należy zjechać w ulicę Jerzego Dudy – Gracza i skręcić w Osiedle Gwiazdy. W niedalekim sąsiedztwie przebiega autostrada A4 oraz droga krajowa 86. W pobliżu gabinetu do dyspozycji pacjentów jest również duży, bezpłatny parking osiedlowy.

Ostatnie wpisy na blogu

Wybarwianie płytki

            Biofilm jest to płytka bakteryjna, która powstaje na powierzchni zębów zaraz po szczotkowaniu. Ilość płytki nazębnej zwiększa się po jedzeniu, najczęściej jej kolor jest zbliżony do koloru zęba, dlatego wiele osób nie zdaje sobie sprawy z jej istnienia. Jej odcień zależy od rodzaju i barwy spożywanych pokarmów i zawartych w nich barwników. Przy dokładnym oczyszczeniu zębów jest usuwana, jednak […]

Wybór pasty do mycia zębów

Aby nasi Pacjenci mogli cieszyć się zdrowiem jamy ustnej, oprócz copółrocznych regularnych wizyt higienizacyjnych, dbają o higienę jamy ustnej w domu.  Szczotkowanie zębów minimum dwa razy dziennie oraz oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych pozwala w sposób mechaniczny usunąć płytkę bakteryjną. Aby to oczyszczanie było jak najbardziej efektywne wspomagamy się pastami do zębów . Na rynku dostępnych jest wiele past różniących się składem, […]

Implanty najczęstsze pytania

W Astra Dent kierujemy się zasadą, że każdy ząb jest na wagę złota i jeśli tylko można je wyleczyć, robimy to. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy ząb jest na tyle zniszczony, że jedyną drogą jest jego usunięcie. Do uzupełnienia brakującego zęba można wykorzystać rozwiązania protetyczne. Wiążą się one z brakiem komfortu (w przypadku protezy wyciąganej) lub ingerencją w zęby sąsiednie […]

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów Poprawa estetyki uśmiechu często wiąże się nie tylko ze zmianą nieprawidłowego kształtu i ustawienia zębów, ale przede wszystkim z ich barwą. Każdy zabieg stomatologii estetycznej dąży do stworzenia pięknego, zdrowego i białego uśmiechu. Wiele osób nie jest zadowolonych ze swojego uśmiechu właśnie ze względu na ich kolor. We współczesnej stomatologii istnieje kilka rozwiązań tego problemu. Od czego zacząć? […]

Zapraszamy na bloga!

Witamy na blogu stomatologicznym Astra Dent! 😊 Wszystkie artykuły tu zawarte kierujemy do Pacjentów, którzy szukają przydatnych wskazówek związanych z stomatologią, chcą poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie lub potrzebują więcej informacji dotyczących leczenia. Znajdą tu Państwo również posty dotyczące życia gabinetu, naszej oferty oraz materiałów i sprzętu, którymi posługujemy się w codziennej pracy. W gabinecie Astra Dent znajdziesz specjalistów […]