Protetyka stomatologiczna Katowice

Konsultacja protetyczna w Astra Dent prowadzona jest przez specjalistę protetyki stomatologicznej Mateusza Wajdzika. Zwraca uwagę na wiele aspektów stanu uzębienia i jamy ustnej Pacjenta by osiągnąć dwa cele. Pierwszym jest piękny uśmiech czyli wysoka estetyka wykonanych koron, mostów. Drugi, niezmiernie ważny, to stabilność i przewidywalność wykonywanych prac.

Wiedza związana ze specjalizacją protetyka pozwala na eliminację bądź zmniejszenie ryzyka związanego z pracą protetyczną przez odpowiednie przygotowanie oraz wykorzystanie wszystkich możliwości, by mieć maksymalną kontrolę nad wykonywanymi procedurami w jamie ustnej.

Pierwszym krokiem każdego leczenia jest konsultacja protetyczna. Współczesna protetyka stomatologiczna w wysokim stopniu potrafi odtworzyć utracone lub zniszczone tkanki zęba. Stosowane materiały naśladują strukturę zębiny czy szkliwa naśladując naturę w sposób niemalże perfekcyjny. Niektóre materiały wytrzymałością przewyższają nawet szkliwo. Korony i mosty odbudowują zniszczone zęby oraz przestrzenie pomiędzy zębami zapewniając Pacjentowi komfort podczas gryzienia i estetykę uśmiechu.

Jak jest to ważne wie Pacjent, który kto może się nieskrępowanie uśmiechnąć szczególnie, gdy wcześniej nie było to możliwe. W pierwszym kontakcie często patrzymy właśnie na usta i zwracamy uwagę na ubytki zębowe, szczególnie w odcinku przednim. Chcąc zapewnić najwyższy możliwy poziom wykonywanych prac lekarz wykonujący zabieg korzysta korzystamy z mikroskopu stomatologicznego, którego powiększenie pozwala osiągnąć dotąd niespotykaną dokładność zarówno przy tradycyjnej protetyce, jak i pracach na implantach. W trosce o komfort Pacjentów leczenie protetyczne może odbywać się w komputerowym znieczuleniu miejscowym.

W gabinecie Astra Dent w Katowicach wykonujemy korony i mosty ceramiczne na podbudowie metalowej, cyrkonowej lub pełnoceramiczne, prace oparte o zęby własne lub na implantach. Współczesna protetyka oferuje protezy szkieletowe z zasuwami, zatrzaskami, protezy całkowite lub częściowe akrylowe, licówki porcelanowe lub kompozytowe.

Planowanie odbudowy protetycznej poprzedza konsultacja protetyczna. Prowadzi do wspólnej dezycji, zarówno pacjenta jak i stomatologa, czy będzie to proteza zębowa (np. protezy całkowite w przypadku odbudowy całości uzębienia, protezy szkieletowe), mosty z wykorzystaniem zębów własnych, korony czy też protetyka na implantach. Stomotolog ma na celu przywrócenie funkcji żucia, stabilizację zgryzu oraz uzyskanie naturalnej estetyki zębów. Przy odbudowie protetycznej dużych braków zębowych mogą się zmienić również rysy twarzy, co w niektórych przypadkach może przynieść efekt zbliżony do tych, który dają zabiegi medycyny estetycznej.

Współczesna protetyka umożliwia nam przenoszenie projektów 3D wykonanych w technologii cyfrowej na świat realny.
W pobieraniu wycisków cyfrowych 3D zębów pomaga nam kamera do uzyskiwania trójwymiarowego obrazu z systemu Cerec. Umożliwia całkowite wyeliminowanie mas wyciskowych oraz uniknięcie nieprzyjemnych doznań z tym związanych. Po zaprojektowaniu prac na monitorze komputera część z nich (m.in. korony i mosty) może być przygotowana na frezarce cyfrowej w gabinecie i po kilkudziesięciu minutach zacementowana w ustach oszczędzając mnóstwo czasu pacjenta.

Celem leczenia protetycznego jest uzupełnienie braków w uzębieniu i przywrócenie prawidłowych funkcji żucia oraz naturalnego uśmiechu. Chcąc zapewnić najwyższy możliwy poziom estetyki korzystamy z koron i mostów pełnoceramicznych lub na podbudowie cyrkonowej na zębach własnych lub jako protetyka na implantach. Są to korony, które nie zawierają metalu, ich cechy optyczne znakomicie naśladują naturalne zęby. W uśmiechu są często nie do odróżnienia od zębów własnych.

Uśmiech naszych pacjentów

Licówki porcelanowe

Kiedy zęby są już wielokrotnie naprawiane i straciły estetykę stomatolog może ponownie przywrócić im kształt, kolor i piękno naturalnych zębów przez wykorzystanie licówek lub koron. Licówki widoczne powyżej idealnie oddają kolor zęba, kształt, strukturę i przejrzystość. Lekarz wykonał pracę protetyczną, która idealnie odtwarza zęby sąsiadujące, dzięki płynnemu przechodzeniu licówek w korzenie zębów dziąsło wygląda naturalnie, jest bladoróżowe i zdrowe.

Korony porcelanowe

Piękny uśmiech można uzyskać dzięki koronom porcelanowym na zębach własnych lub na implantach. Uzupełnienie braków zębowych i odzyskanie pięknego uśmiechu dopasowanego do reszty uzębienia jest możliwe właśnie dzięki wykorzystaniu porcelany. W precyzyjnym osadzeniu prac protetycznych stomatolog zawsze wspomaga się mikroskopem stomatologicznym, dzięki czemu zgryz osiąga wymaganą stabilność, dziąsła w tej okolicy są zdrowe i bez jakichkolwiek symptomów zapalenia.

10 punktów dlaczego warto nas wybrać

1. Zespół profesjonalistów

Pacjenci Astra Dent w Katowicach wygrywają na tym, że zespół profesjonalistów jest wsparty wiedzą i doświadczeniem lekarzy specjalistów z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, protetyki, periodontologii (MSc), implatologii (MSc) i ortodoncji. Ma to szczególne znaczenie przy wykonywaniu zabiegów implantologicznych, zabiegów z obszaru chirurgii szczękowo-twarzowej i chirurgii stomatologicznej oraz protetyki i ortodoncji.

Zapewniamy Pacjentom opiekę zespołu lekarzy w procesie leczenia. Zespołu o ogromnym doświadczeniu, który ciągle się kształci i podnosi swoje kwalifikacje na konferencjach i szkoleniach w Polsce i na świecie. Śledzimy najnowsze trendy w stomatologii i wdrażamy je w Astra Dent. Naszą wiedzą i doświadczeniem dzielimy się prowadząc szkolenia implantologiczne, chirurgiczne i periodontologiczne dla lekarzy na różnych poziomach zaawansowania

2. Konsultacje specjalistów

Kluczowym etapem w leczeniu jest zrozumienie potrzeb Pacjenta i przedstawienie realnych rozwiązań problemów, z jakimi się do nas zwraca. Specjaliści pracujący w Astra Dent poznają oczekiwania Pacjenta podczas konsultacji, pogłębiają badanie stanu jamy ustnej o diagnostykę radiologiczną, a w efekcie na koniec przedstawiają i omawiają możliwości leczenia.

3. Estetyka uśmiechu.

Wszystkie działania podjęte w naszej praktyce mają na celu uzyskanie pięknego uśmiechu i to jest naszym priorytetem. Zarówno małe wypełnienia zębów, wieloetapowe zabiegi, jak i duże prace protetyczne wykonywane są ze starannością i w porozumieniu z Pacjentem. Laboratorium protetyczne mieści się pod tym samym adresem, dzięki czemu nasze korony, mosty i prace na implantach są dopasowywane do potrzeb w sposób komfortowy dla Pacjenta a osiągnięte efekty bliskie ideału czyli naturalnego zęba.

4. Kompleksowe podejście do leczenia

Proponujemy kompleksowe leczenie jamy ustnej – każdy stomatolog w Astra Dent ma wiedzę i sprzęt, który pozwala na wszechstronną pomoc w problemach jamy ustnej. Nie skupiamy się na jednym zębie, raczej widzimy go jako część całości uzębienia jamy ustnej.

5. Kompleksowa diagnostyka radiologiczna

Dzięki zlokalizowaniu Pracowni Tomografii Komputerowej w Astra Dent odnosisz trzy korzyści: badanie wykonane jest na miejscu, dobieramy odpowiednie badanie do rodzaju schorzenia (począwszy od małego zdjęcia jednego zęba aż do tomografii komputerowej całej szczęki i żuchwy), a w razie pojawienia się trudności w interpretacji obrazu specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej jest na miejscu.

6. Laboratorium protetyczne i skaner 3D na miejscu

Dbamy o Twój czas – gabinety lekarskie i laboratorium protetyczne zlokalizowane są pod tym samym adresem. Małe poprawki są robione na miejscu bez potrzeby ponownego przyjazdu na wizytę.

7. Szybki dojazd

Jesteśmy zlokalizowani przy Drogowej Trasie Średnicowej – łączy ona wiele miast Aglomeracji Śląskiej. Ma ona ekspresowe połączenie z autostradą A4. Obie trasy pozwalają w sposób szybkie i bezkolizyjne dotarcie do nas.

8. Korzystna lokalizacja protetyka Katowice

Mieścimy się w centrum popularnego osiedla Katowic – na „Gwiazdach”, praktyka znajduje się na parterze pawilonu usługowego.

9. Elastyczny sposób finansowania

Masz możliwość płatności gotówką, kartą albo skorzystania z systemu ratalnego MediRaty. Nie musisz posiadać pełnej kwoty na leczenie w momencie rozpoczęcia terapii.

10. Gwarancja na wykonane usługi

Prace wykonane w Astra Dent objęte są gwarancją zależnie od wykonanej usługi – aż do możliwości skorzystania z bezterminowej gwarancji materiałowej przy wykonaniu pracy na implantach.

Cennik protetyka Katowice:

– korona metalowo-porcelanowa – 1500 zł
– korona porcelanowa na cyrkonie – 2100 zł

– most metalowo-porcelanowy – od 4500 zł
– most porcelanowy na cyrkonie – od 6300 zł

– protezy całkowite lub częściowe: proteza akrylowa – od 2500 zł

– proteza szkieletowa – 3200 zł

– znieczulenie komputerowe – 50 zł

– rtg punktowe – 50 zł
– prace na implantach – od 2800 zł/ząb

 

KONTAKT:

Astra Dent
Al. Roździeńskiego 88a,
40-203 Katowice
Osiedle Gwiazdy – Pawilon usługowy

GODZINY PRACY:
Pon – Czw: 9:00 – 20:00
Pt: 9.00 – 18.00

KONTAKT:
kontakt@astra-dent.pl
kom: 600 600 615

Jak pomagamy w Astra Dent

Na podstawie zebranych informacji stomatolog wspólnie z Pacjentem omawiają warianty terapii oraz ustalają indywidualny plan leczenia. Podstawą jest wizyta konsultacyjna, po której protetyk stomatologiczny lub chirurg (w przypadku, gdy potrzebne będzie usunięcie zębów lub wszczepienie implantów) zaproponuje najlepsze, dostosowane do potrzeb i stanu uzębienia Pacjenta rozwiązanie. Nieuzupełnione braki zębowe, poza pogorszeniem estetyki uśmiechu, mogą powodować zaburzenia mowy oraz ból stawów skroniowo żuchwowych. Obecnie protetyka stomatologiczna oferuje Pacjentom szeroki wachlarz rozwiązań uzupełniających braki w uzębieniu – od tradycyjnych protez zębowych (np. proteza całkowita, proteza szkieletowa, protezy osiadające), przez korony i mosty, po prace z użyciem implantów. Ostateczna praca uzależniona jest od pozostałych zębów własnych i ich stanu, ilości kości, ogólnego stanu zdrowia.

Zadzwoń 600 600 615
kontakt@astra-dent.pl 
Pon – Czw 09:00 – 20:00
Pt 9:00 – 18:00

Astra Dent
Al. Roździeńskiego 88a
40-203 Katowice
Osiedle Gwiazdy – Pawilon usługowy

Opinie pacjentów

W czym możemy pomóc ?

Zarezerwuj Termin
w Astra-Dent
Online

Skontaktuj się drogą telefoniczną i zapytaj o wolne terminy do naszych specjalistów.

Jak przebiega leczenie ?

KONSULTACJA

Lekarz poznaje problem, z którym Pacjent się do nas zgłasza. Wykonuje badanie kliniczne i zleca odpowiednie badania dodatkowe.

PLAN LECZENIA

Na podstawie zebranych informacji lekarz wspólnie z Pacjentem omawiają warianty terapii oraz ustalają plan leczenia.

LECZENIE

Z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu: mikroskopu stomatologicznego, kamer przechodzimy do działania.

PROFILAKTYKA

Przekazujemy informacje w jaki sposób najlepiej zadbać o zdrowie jamy ustnej by długo cieszyć się pięknym uśmiechem.

Dojazd

Astra Dent
Al. Roździeńskiego 88a Katowice 40-203
Osiedle Gwiazdy – Pawilon usługowy

Dojazd komunikacją miejską

W najdogodniejszy sposób dojechać można licznymi liniami autobusowymi do przystanku Katowice Strefa Kultury lub liniami tramwajowymi do przystanku Katowice Graniczna.

Dojazd samochodem

Gabinet usytuowany jest przy Drogowej Trasie Średnicowej – DTŚ. W niedalekiej odległości przebiega autostrada A4 oraz droga krajowa 86. Najłatwiej jest dojechać z ulicy Jerzego Dudy- Gracza , skręcając w Osiedle Gwiazdy.  Parking w pobliżu gabinetu jest podzielony pomiędzy miasto Katowice a Katowicką Spółdzielnię Mieszkaniową. Bezpłatnie można parkować na miejscach należących do spółdzielni KSM , zgodnie z oznakowaniami. Przykładowo, są to miejsca w bezpośrednim sąsiedztwie gabinetu.

Ostatnie wpisy na blogu

Witamina D

   Problem niedoboru witaminy D jest powszechnie spotykany na całym świecie, niezależnie od nasłonecznienia danego obszaru. Jaką funkcję spełnia ona w naszym organizmie? Dlaczego warto zadbać o utrzymanie jej odpowiedniego poziomu?             Witaminę D można pozyskać dzięki syntezie skórnej, czyli wystawiając się na promienie słoneczne. Można zadbać również o odpowiednią dietę – witamina ta znajduje się głównie w tłustych rybach […]

Rentgenodiagnostyka stomatologiczna

   Podczas wizyt konsultacyjnych często spotykamy się z wątpliwościami Pacjentów co do konieczności wykonywania zdjęć rentgenowskich. Niepewność w związku z tym może wynikać z troski o własne zdrowie i chęć ograniczenia ekspozycji na promienie rentgenowskie, czasem powodem jest aspekt finansowy, a czasem po prostu niezrozumienie roli jaką radiologia odgrywa w odpowiednim zaplanowaniu leczenia. Poniżej opisujemy dlaczego wykonanie zdjęć rentgenowskich jest […]

Endodoncja

   Często, kiedy informujemy pacjentów o konieczności wykonania leczenia kanałowego, spotykamy się z podobnymi wątpliwościami: czy to konieczne? Czy leczenie jest bezpieczne? Czy nie lepiej usunąć ząb zamiast go leczyć? Czym właściwie jest leczenie kanałowe? W tym poście postaramy się przybliżyć temat leczenia kanałowego i odpowiemy na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania.             CZYM JEST LECZENIE KANAŁOWE? Endodoncja jest dziedziną […]

Zadzwoń do nas