Tomasz Bigas

Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej

Master of Science
Periodontology and Implantology

Dr n. med. Tomasz Bigas w roku 2000 ukończył kierunek lekarski, a cztery lata później stomatologiczny w Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.

W okresie 2007-2011 zrealizował program specjalizacji z chirurgii szczękowo-twarzowej najpierw w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Zabrzu, a po połączeniu oddziałów w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Katowicach zakończony zdaniem Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego z Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Od tego momentu pomagał pacjentom jako specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej.
W takcie pracy w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Katowicach pracował jako wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

 

 

W roku 2012 otrzymał dyplom New York University College of Dentistry realizując program podyplomowego szkolenia implantologicznego Continuing Dental Education Program – Oral Implantology w ramach afiliacji Curriculum Implantologii PSI.
Posiada tytuł lekarza implantologa oraz eksperta ds. implantologii przyznany przez Amerykańskie Towarzystwo Implantologiczne International Congress of Oral Implantologist, Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie oraz Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne

Specjalizacje

Dr n. med. Tomasz Bigas zdobywał wiedzę i doskonalił umiejętności w czołowych polskich i europejskich klinikach jednocześnie prowadząc wykłady i praktyczne szkolenia implantologiczne i implantoprotetyczne systemu implantologicznego Mozo Grau.
W 2020 roku ukończył podyplomowe studia specjalizacyjne z periodontologii i implantologii na Uniwersytecie DTMD w Luksemburgu otrzymując tytuł Master of Science Periodontology and Implantology.
Efektem jego pracy naukowej, wieloletniego doświadczenia i chęci pogłębiania niezbadanych dotąd aspektów implantologicznych był tytuł doktora nauk medycznych przyznany przez grono profesorskie w 2020 roku. Doceniając wpływ pracy na optymalizację i przewidywalność zaawansowanych procedur implantologicznych w obrębie zatoki szczękowej komisja przyznała pracy doktorskiej wyróżnienie.

Dyplomy:

W centrum jego zainteresowań od zawsze znajdowały się implantologia, chirurgia i periodontologia, stąd udział w licznych europejskich kongresach, szkoleniach i kursach o tej tematyce i pokrewnej. Mając na celu osiągnięcie jak najlepszego efektu estetycznego poszerzył swą wiedzę o stomatologię estetyczną i odtwarzanie idealnego uśmiechu metodami nie tylko chirurgii, ale i stomatologii zachowawczej i protetyki.

Wykorzystując umiejętności z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej w Klinice Astra Dent zajmuje się implantologią, chirurgią stomatologiczną, chirurgicznymi technikami regeneracji tkanek i periodontologią, w tym leczeniem parodontozy.
Oprócz pomocy pacjentom prowadzi szkolenia dla lekarzy stomatologów w zakresie chirurgii implantacyjnej jak i zabiegów przeszczepu kości, regeneracji tkanki kostnej czy zabiegów na zatoce szczękowej.

Jest konsultantem klinicznym w zakresie obrazowania cyfrowego w implantologii i implantoprotetyce firmy Dürr Dental. Jako jedyny lekarz w Polsce posiada akredytację firmy Dürr Dental na kliniczne szkolenia lekarzy stomatologów i higienistek stomatologicznych z zastosowania systemu Vector w leczeniu parodontozy.

Publikacje w czasopismach specjalistycznych:
– Pomiary okna kostnego wykonywanego w procedurze otwartego podniesienia dna zatoki szczękowej (Implantologia stomatologiczna 1/2021)
– Projekt osteotomu o skośnym czole w oparciu o pomiary dna zatoki szczękowej (Implantologia stomatologiczna 1/2019)
– Implanty protetyczne jako źródło zakotwiczenia w ortodoncji (Implantologia stomatologiczna 09.2016)
– Zmniejszenie ryzyka perforacji błony śluzowej zatoki szczękowej przez odcięcie przegrody kostnej z kolcem kostnym (Implantologia stomatologiczna 03.2016)
– Zastosowanie płytek w osteosyntezie kości czaszki twarzowej (Twój Przegląd Stomatologiczny, wyd. spec. 2009)
– Współwystępowanie raka gruczołowego i mioepitelialnego w złośliwym guzie mieszanym ślinianki przyusznej (Chirurgia Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowa i Ortopedia Szczękowa 03.2009)

Piękny i zdrowy uśmiech – nasza

PASJA,
WIEDZA,
PRAKTYKA

To jest nasz chleb powszedni, ale także nasze zamiłowanie. Jak to realizujemy? Oprócz wiedzy związanej ze specjalizacjami i wykorzystaniu całego zaplecza technologicznego mamy świadomość, że stomatologia jest nauką dynamicznie się rozwijającą – stąd nasza obecność na międzynarodowych kongresach i ciągła aktualizacja wiedzy, z drugiej strony chęć dzielenia się naszym doświadczeniem i prowadzenie szkoleń i wykładów dla lekarzy oraz publikacje w czasopismach specjalistycznych.

Jak pomagamy w w Astra Dent ?

Staramy się dbać o komfort naszych Pacjentów. Chodzi zarówno o podejście, zrozumienie, rozmowę, ale także wykorzystanie możliwości technologicznych w współczesnej stomatologii. Każdy z lekarzy oraz higienistek stomatologicznych pracuje z wykorzystaniem mikroskopu stomatologicznego osiągając najwyższą możliwą precyzję i kontrolę nad zabiegiem. Pomagają nam skaner 3D do komputerowych wycisków protetycznych, frezarka stomatologicznego do natychmiastowego wykonania prac protetycznych, laser stomatologiczny, tomograf komputerowy, urządzenie ultradźwiękowe Vector do mikroinwazyjnego leczenia parodontozy i ogrom mniejszego sprzętu hi-tec.

Zadzwoń 600 600 615
kontakt@astra-dent.pl 
Pon – Czw 09:00 – 20:00
Pt 9:00 – 18:00

Astra Dent
Al. Roździeńskiego 88a
40-203 Katowice
Osiedle Gwiazdy – Pawilon usługowy

Opinie pacjentów

W czym możemy pomóc ?

Zarezerwuj Termin
w Astra-Dent
Online

Skontaktuj się drogą telefoniczną i zapytaj o wolne terminy do naszych specjalistów.

Jak przebiega leczenie ?

KONSULTACJA

Lekarz poznaje problem, z którym Pacjent się do nas zgłasza. Wykonuje badanie kliniczne i zleca odpowiednie badania dodatkowe.

PLAN LECZENIA

Na podstawie zebranych informacji lekarz wspólnie z pacjentem omawiają warianty terapii oraz ustalają plan leczenia.

LECZENIE

Z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu: mikroskopu stomatologicznego, kamer przechodzimy do działania.

PROFILAKTYKA

Przekazujemy informacje w jaki sposób najlepiej zadbać o zdrowie jamy ustnej by długo cieszyć się pięknym uśmiechem.

Dojazd

Astra Dent
Al. Roździeńskiego 88a Katowice 40-203
Osiedle Gwiazdy – Pawilon usługowy

Gabinet Astra Dent mieści się na Osiedlu Gwiazdy w Katowicach, na parterze pawilonu usługowego (wejście znajduje się od strony rzeki Rawy). Lokalizacja umożliwia łatwy dojazd, zarówno samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej.

Dojazd komunikacją miejską

W najdogodniejszy sposób dojechać można licznymi liniami autobusowymi do przystanku Katowice Strefa Kultury lub liniami tramwajowymi do przystanku Katowice Graniczna.

Dojazd samochodem

Gabinet usytuowany jest przy Drogowej Trasie Średnicowej – DTŚ. Należy zjechać w ulicę Jerzego Dudy – Gracza i skręcić w Osiedle Gwiazdy. W niedalekim sąsiedztwie przebiega autostrada A4 oraz droga krajowa 86. W pobliżu gabinetu do dyspozycji pacjentów jest również duży, bezpłatny parking osiedlowy.

Ostatnie wpisy na blogu

Wybarwianie płytki

            Biofilm jest to płytka bakteryjna, która powstaje na powierzchni zębów zaraz po szczotkowaniu. Ilość płytki nazębnej zwiększa się po jedzeniu, najczęściej jej kolor jest zbliżony do koloru zęba, dlatego wiele osób nie zdaje sobie sprawy z jej istnienia. Jej odcień zależy od rodzaju i barwy spożywanych pokarmów i zawartych w nich barwników. Przy dokładnym oczyszczeniu zębów jest usuwana, jednak […]

Wybór pasty do mycia zębów

Aby nasi Pacjenci mogli cieszyć się zdrowiem jamy ustnej, oprócz copółrocznych regularnych wizyt higienizacyjnych, dbają o higienę jamy ustnej w domu.  Szczotkowanie zębów minimum dwa razy dziennie oraz oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych pozwala w sposób mechaniczny usunąć płytkę bakteryjną. Aby to oczyszczanie było jak najbardziej efektywne wspomagamy się pastami do zębów . Na rynku dostępnych jest wiele past różniących się składem, […]

Implanty najczęstsze pytania

W Astra Dent kierujemy się zasadą, że każdy ząb jest na wagę złota i jeśli tylko można je wyleczyć, robimy to. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy ząb jest na tyle zniszczony, że jedyną drogą jest jego usunięcie. Do uzupełnienia brakującego zęba można wykorzystać rozwiązania protetyczne. Wiążą się one z brakiem komfortu (w przypadku protezy wyciąganej) lub ingerencją w zęby sąsiednie […]

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów Poprawa estetyki uśmiechu często wiąże się nie tylko ze zmianą nieprawidłowego kształtu i ustawienia zębów, ale przede wszystkim z ich barwą. Każdy zabieg stomatologii estetycznej dąży do stworzenia pięknego, zdrowego i białego uśmiechu. Wiele osób nie jest zadowolonych ze swojego uśmiechu właśnie ze względu na ich kolor. We współczesnej stomatologii istnieje kilka rozwiązań tego problemu. Od czego zacząć? […]

Zapraszamy na bloga!

Witamy na blogu stomatologicznym Astra Dent! 😊 Wszystkie artykuły tu zawarte kierujemy do Pacjentów, którzy szukają przydatnych wskazówek związanych z stomatologią, chcą poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie lub potrzebują więcej informacji dotyczących leczenia. Znajdą tu Państwo również posty dotyczące życia gabinetu, naszej oferty oraz materiałów i sprzętu, którymi posługujemy się w codziennej pracy. W gabinecie Astra Dent znajdziesz specjalistów […]